Як отримати страховку після ДТП?

Першочергово постраждалим слід повідомити страхову компанію винних учасників про подію. Як зобов’язання, так і дедлайн для такого повідомлення для потерпілих не закріплений. Однак Автоюрист радить все ж підготувати окремий документ про ДТП.

Одночасно з повідомленням про ДТП в страхову завезіть і заяву про сплату Вам компенсації. Закон надає лише 1 рік з дня аварії для пред’явлення такої заяви потерпілим.

Важливо! У страховій Вас можуть відмовляти подавати заяву для виплати страховки. Більш того, трапляються випадки, що страхова і зовсім відмовляється приймати Ваше звернення до того, як буде рішення суду, яке визначає відповідального за аварію водія. Такі дії страхової компанії суперечать закону і спрямовані на уникнення виплати страховки як такої!
Відповідно до ст.37 Закона України «Про ОСЦВВНТЗ» у потерпілого є лише 1 рік з дня ДТП для звернення із заявою про виплату страховки. Якщо цього не зробити, страхова компанія буде мати легальну підставу для відхилення Вашого звернення про отримання виплати. Враховуючи описане вище, право на звернення з документами для компенсації є автономним і наявність рішення суду на нього не впливає.

Для подання своєї заяви про виплату при собі потрібно мати такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • техпаспорт;
  • довіреність (якщо заяву подає представник).

У заяві не забувайте вказувати банківські реквізити, куди Вам слід перерахувати гроші.

Також до заяви можуть додаватися в разі наявності копія незалежної оцінки збитку після ДТП, рішення суду в адміністративній чи кримінальній справі про визнання винуватця аварії, документи, що підтверджують факт перебування на утриманні загиблого в ДТП (в т.ч. документи про розмір пенсії та тд) та інші різного роду документи, що свідчать про ваші витрати у зв’язку з подією (чеки, квитанції, акти виконаних робіт по ремонту автомобіля, лікування, поховання і тд.).

При зверненні в страхову можна просто взяти з собою оригінали всіх документів і працівники компанії самостійно зроблять їх копії, а можна підготуватися заздалегідь і принести вже завірені Вами копії. Однак страхова компанія може вимагати від Вас оригінали документів для перевірки відповідності їх копій реальним документам.

Лякає кількість папірців і обсяги часу, які потрібно витратити для отримання відшкодування?

Страховий юрист завжди готовий подати всі документи за Вас і настояти на своєму в суперечці зі страховою компанією, яка не бажає брати у Вас документи.

Важливо! Автоюрист наполегливо радить письмово протягом 3 робочих днів (рахується з наступного після ДТП дня) повідомити своїй страховій (де купували цівілку) про аварію навіть в тих ситуаціях, якщо протокол на Вас не склали.

{% if lang == 'ru' %} {% endif %}