Збив і поїхав з місця ДТП. Як отримати компенсацію

За статистикою за один рік відбувається понад 2000 ДТП, в яких водій тікає з місця ДТП. Що в такому випадку робити потерпілим?

Незалежно від наявності на місці аварії винуватця, потрібно викликати поліцію і оформити ДТП. Крім того, обов’язковим пунктом є медична допомога постраждалим.

Для допомоги в пошуку водія-втікача потерпілому слід не губитись на місці аварії і відразу записати всю інформацію про автомобіль (марка, модель, колір, номер і особливі прикмети, якщо такі є), свідків ДТП (ПІБ, контактний номер телефону, марка і номерний знак авто, по можливості паспортні дані). При пошуку свідків аварії варто звернути увагу як на пішоходів, так і на інших осіб, які їхали в авто поруч з вами.

Після оформлення ДТП, поліція зобов’язана передати інформацію до відділу, який відповідальний за розшук осіб, в т.ч. тих, які втекли з місця ДТП.

Що стосується компенсації збитків, завданих водієм-втікачем, слід зазначити, що закон чітко передбачає компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю (травми, смерть потерпілого), однак компенсація за розбитий автомобіль не встановлена.

Всім, хто отримав тілесні травми в такій аварії, необхідно педантично збирати всі документи про лікування, такі як чеки, квитанції, призначення лікарів і тд.

Для отримання виплати необхідно звернутися в МТСБУ з письмовою заявою про виплату відшкодування і додати копії всіх зібраних документів, які підтверджують витрати на лікування, а також тих документів, які підтверджують факт самої аварії.

АвтоАдвокат завжди готовий взяти на себе всі турботи по складанню заяв і подачі необхідних документів для отримання страхових виплат. Якщо у вас залишилися сумніви, які суми вам можуть виплатити, а які ні, на консультації АвтоАдвокат вам все пояснить.

Важливо! Стаття 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» імперативно встановлює, що МСТБУ компенсує збитки, нанесені водієм-втікачем, крім збитків по майну, тобто відшкодуванню підлягають витрати по здоров’ю. Твердження про те, що можна отримати компенсацію і за пошкоджений автомобіль, не відповідають дійсності. Така практика була недовгий час в 2013 році, проте за останні 3 роки суди суворо дотримуються цілком логічної позиції, що автомобіль також є майном, а тому збитки, завдані авто, не підлягає компенсації за рахунок фондів МТСБУ. За 2016-2018 р.р. відсутні позитивні судові рішення про стягнення з МТСБУ страхових виплат за пошкоджений водієм-втікачем автомобіль.

Якщо Вам гарантують таку виплату, рекомендуємо змінити юриста, так як насправді у вас будуть лише витрати на юридичні послуги.