На авто впала бурулька / сніг / дерево. За чий рахунок ремонт?

Падіння на автомобіль всіляких предметів явище часте, особливо взимку. Місць для паркінгу мало, залишив машину біля будинку, а забираєш вже з пом’ятим дахом або розбитими шибками.

Більше 80% водіїв і автовласників засмучено розповідають про подію знайомим і ремонтують авто за свій рахунок. А як інакше? Дерево або бурулька ж самі не відшкодують!

Це велика помилка!

Законодавство України містить масу нормативних актів, які встановлюють обов’язки тих чи інших організацій (як комунальних, так і приватних) стежити за належним станом будівель, в т.ч. і за прибиранням снігу та бурульок, доріг, дерев та інших предметів озеленення. Саме такі організації і є відповідальними за пошкодження Вашого авто і мають пряме зобов’язання з відшкодування шкоди.

Більш того, Автоюрист перевірив можливість отримати відшкодування з таких організацій і впевнено може стверджувати, що при грамотному ведення справи це дуже навіть реально! Добровільно звичайно віддавати Вам гроші малоймовірно хтось побажає, але в судовому порядку правда на Вашому боці. Не так давно Автоюрист успішно відсудив понад 100 тис. грн. для ремонту автомобіля клієнта після падіння на нього дерева.

Що потрібно зробити для перемоги в суді?

  1. На місце події викликати поліцію і вимагати, щоб зафіксували цю подію. Не плутайтесь, просто падіння на машину дерева, снігу або бурульки не є ДТП і порядок фіксації трохи інший. Однак, якщо як наслідок від падіння зазначених предметів відбулося ДТП, то буде також і стандартна процедура оформлення при аварії.
  2. Обов’язково наполягайте, щоб поліція зафіксувала де саме сталася подія (місто, вулицю і номер будинку, біля якого все сталося).
  3. Запишіть контакти свідків і попросіть їх за можливості дочекатися приїзду поліції.
  4. Фотографіруйте все і знімайте на відео. На знімках слід відобразити розташування авто, всі пошкодження як з близької відстані, так і здалека, під різними кутами і ракурсами. Обов’язково зафіксуйте наявність / відсутність попереджувальних знаків (табличок, стрічок і тд), а також простежте, щоб хоч на парі фотографій було чітко видно розташування автомобіля біля конкретного будинку.
  5. Якщо на авто впало дерево, подайте запит в метеорологічний центр щодо погодних умов в той день, коли був пошкоджений автомобіль.
  6. З усіма фото, відео та іншими паперами зверніться до Автоюрист на консультацію і отримайте розгорнуту відповідь щодо Ваших шансів в суді і рекомендації щодо подальших дій і співпраці.

Якщо Ви хвилюєтеся зробити щось не так або просто втратити важливу деталь, викликайте Дорожнього юриста на місце для допомоги в оформленні події. Перемога в суді дуже залежить від вихідних даних і майстерності їх подачі іншим учасникам процесу.