ДТП під час ожеледиці. Хто винен?

На думку поліції завжди винен саме водій, так як він нібито не виконав вимоги п.10.1 ПДР і п.12.1 ПДР, які зобов’язують водія перед початком руху переконатися, що він не створить небезпеку іншим учасникам руху, а також вибирати швидкість, яка відповідає дорожній обстановці. Тому в разі ДТП поліцейські сміливо складають протокол на водія за ст.124 КУпАП.

Оскаржити такий протокол допоможе АвтоАдвокат.

Такий протокол зовсім не вирок, тому що далеко не завжди дійсно винен водій.

Закон України «Про дорожній рух» , а також ряд підзаконних актів встановлює, що власник доріг зобов’язаний утримувати дороги і вулиці в належному стані, а учасники руху мають право на безпечні умови дорожнього руху та компенсацію збитків, завданих незадовільним станом доріг.

Більше того, за невиконання вимог щодо належному утриманні доріг ст.140 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність для власників доріг.

Отже, оскільки ст.1166 і ст.1187 Цивільного кодексу України встановлює відповідальність особи, яка безпосередньо заподіяла шкоду і збитки, лише в тому випадку, якщо вона не доведе відсутність своєї провини, справи про ДТП через ожеледицю або інших несприятливих дорожніх умов закидати і думати, що все само вирішиться, категорично не можна. В іншому випадку вся відповідальність за відшкодування збитків потерпілій стороні ляже на Вас.

Що повинен зробити водій на місці ДТП для подальшої перемоги в суді?

  1. Все фотографувати: дорожнє покриття з різних ракурсів і на різній відстані; сліди ДТП (сліди гальмування, уламки фар, лакофарбового покриття, скла і тд.); пошкодження машин (навіть дрібні); розташування машин з усіх боків; дорожні знаки та розмітку.
  2. Попросити свідків ДТП дочекатися поліції, а також записати контакти свідків (телефон, ПІБ, паспортні дані), навіть якщо у них немає можливості чекати поліцію.
  3. Вимагати у поліції вказати в схемі ДТП стан дорожнього покриття (ожеледеця, сніг, ями, відсутність асфальту і тд).
  4. Просити поліцію скласти протокол на власника доріг за ст.140 КУпАП.
  5. У своїх поясненнях детально описати стан дороги.
  6. Проконсультуватися з АвтоАдвокатом, а краще навіть звернутися за його допомогою при оформленні ДТП на місці.

Якщо моєї провини немає, можна розслабитися і навіть не йти в суд?
В жодному разі! Суд не має право сам шукати докази провини того чи іншого учасника і, якщо нічого не надати в своє виправдання, суд з великою ймовірністю визнає Вас винним просто тому, що це шлях найменшого опору.

Чи можна самому виграти справу?

Без належної юридичної обізнаності і досвіду шанси виграти справу хоч і є, але вони вкрай малі. Крім того, підготовка документів згідно з усіма вимогами процесуального законодавства та участь в судах займає значну кількість часу.

Ми не рекомендуємо самостійно займатися своєю справою, так як основи перемоги закладаються саме в суді першої інстанції. Чинне законодавство дуже обмежує право учасників процесу подавати будь-які нові докази в судах апеляційної і касаційної інстанції.

Доручіть зайнятися своєю справою АвтоАдвокату і з мінімальними витратами сил і часу будьте завжди в курсі всіх юридично значущих подій у Вашій справі..