Що робити, якщо потрапили в ДТП?

Перше, що необхідно зробити, це викликати поліцію і викликати швидку допомогу, якщо є потерпілі.

Далі, що потрібно, це не пересувати автомобілі, пошкоджены деталы та уламки від машин, які валяються на дорозі теж не прибирати і не відсувати в бік. Виставити знак аварійної зупинки. Після чого, відразу ж почати робити фотографії з місця аварії з різних ракурсів. Спереду, ззаду, збоку. Пошкодження вашого автомобіля, іншого автомобіля. Коли приїде поліція, грамотно описати всі обставини ДТП на чернетці. Після чого прочитати кілька разів і внести корективи, після чого вписати в бланк для пояснень поліцейських.

Уважно ходити з поліцейськими і перевіряти всі виміри які вони роблять. Часто буває, що неправильно все заміряють, не вказують на схемі ДТП гальмівний шлях, наявність ожеледеці і т.п.

Важливим завданням є за всім простежити і нічого не забути. Адже від цього буде залежати на кого складуть поліцейські протокол за ДТП і чи можна буде оскаржити даний протокол. У таких випадках, ми рекомендуємо звертатися до адвоката по ДТП, який спеціалізується на таких справах і зможе вам допомогти як на місці ДТП відразу після аварії, так і в подальшому щодо оскарження протоколу і довести вашу правоту.

Будьте дуже уважні і відстоюйте свою позицію, коли ви впевнені що ви не порушували!

Якщо відносно вас складають протокол, то в графі “пояснення” вкажіть що з протоколом «не згоден». Цього буде достатньо на першому етапі. Далі з усіма матеріалами необхідно ознайомитися і звернутися до адвоката по ДТП за оскарженням протоколу.

Спостерігайте як складають схему ДТП, під яким кутом розташовані автомобілі, де знаходиться точка удару, які ушкодження отримав ваш автомобіль, який стан проїжджої частини був у момент ДТП і багато іншого.

Якщо була ожеледеця, то про це треба вказати в письмових поясненнях і перевірити в схемі ДТП, чи вказав це інспектор поліції. Якщо не вказав, не підписуйте схему ДТП. Так само перевірте щоб на схемі ДТП були нанесені всі дорожні знаки, які були на проїжджій частині, стан дорожнього покриття, світлофорних об’єктів і т.п.

Якщо ви розгубилися на місці аварії (це нормальне явище для учасників ДТП) на місце краще викликати адвоката по ДТП, який візьме всі турботи і захистить Ваші інтереси.

{% if lang == 'ru' %} {% endif %}